Genel Kategori

Suyun En Saf Hali

Su, insan yaşamında nefesten sonra gelen en önemli yaşam maddesidir. Bir insan nefese ne kadar ihtiyaç duyarsa suyada i kadar ihtiyaç duyar. Suyu saf temiz halde içmek gerekir. Suya herhangi bir mikroorganizma karışır ise o su sağlık için tehlikeye girebilir.

İnsanlar ilk günden bu güne suyla ilgili bir çok araştırma yapmış bir çok deneylerden geçirmiş ve suyun insan yaşamıyla ilgili bir çok buluşlar ortaya atmışlardır. Bilim ve dini konuların başında gelen su hakkın da bir çok hadis ve ayetler inmiş Allah insanlara suyun değerini anlatmıştır. Su bizim için yeryüzüne inen en önemli nimettir. Susuz bir hayat düşünün ne olurdu? En kestirmeden kuraklık olurdu. Çölde yaşayabilir misiniz? Ne kadar süre o sıcakta susuz yaşanır? Çöle bile gerek yok yazın en sıcak günlerinde dışarı çıkıp eve geldiğimizde hepimizin ilk yaptığı şey suya sarılmak değil midir? İşte su insanın aklında bir çok soru işareti oluşturur. Çünkü insanın yapısı gereği suya ihtiyaç duyarak yaratılmıştır.

Yeryüzünün %de 90ı sularla kaplıdır. Peki 4 tarafımız sularla çevrili olmasına rağmen neden su kısıtlıdır? Çünkü insanlar suyun kıymetini bilmiyorlar. Sanki hiç bir zaman azalamayacak her zaman bolluk içinde istedikleri zaman temiz suyu bulabilecekler gibi ziyan ederek suyu kullanıyorlar. Fakat düşünülenin aksine saf suyu bulmak hiç o kadar kolay değil. Çünkü sularımız ne yazık ki oldukça kirlendi ve özellikle bizim tüketmek için musluklarımıza ulaşan su kireç deposu ve hastalıktan başka birşey değil. Su arıtma cihazları sayesinde günümüzde saf suya ulaşılabildi. Fakat saf su yoğun ağır ve içilmesi oldukça zor bir sudur. O nedenle amerikan bilim adamları bunun üzerinde araştırma yaparak 8 Filtreli bir cihaz icat ettiler ve ismine Royal Green soft dediler.

Royal Green soft saf suyu 8 filtresi ile minerallendirdi ve sağlıklı bir su haline getirdi. 8.5 ph değerinde bir su üreten Rosu Türkiye de kullanılan arıtma cihazları içinde en kalitelisi olarak Nsf onayı almış ve %de 100 Müşteri memnuniyeti kazanmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir