Genel Kategori

Suyun Ph Seviyesi Neden Önemli ?

Geçmişten günümüze kadar su insan hayatının en önemli elementi olmuştur. Ilk insandan beri h20 olarak bilinen su elementi olmazsa olmazımızdır. Yaşamın her alanın da ihtiyaç duyduğumuz suya her an her alanda sahip olmamız gerekir. Kullandığımız suyun temiz ve sağlık açısından gerekli mineralleri içinde bulundurması gerekir.

Sabah kalktığımızda bir düşünün ilk işiniz su değil mi? Hemen elimizi yüzümüzü yıkar kendimize geliriz. Kahvaltıdan sonra dişlerimizi fırçalarız yine suya ihtiyaç duyarız. Tuvalet ihtiyacımız, duş ihtiyacımız, çamaşır, bulaşık, temizlik ve kana kana içmeye ihtiyaç duyduğumuz tek şey sudur.

Suyun ikamesi yoktur. Bulunmadığı yerlerde meyve suyu, kola, çay içeyim yerine derseniz bu içecekler su ihtiyacınızı gidermez. Tam aksine çay ve kolada bulunan kafein vücut suyunu azaltir dehidrasyona sebebiyet verir o nedenle bunlar susuzluğunuzu gidermez aksine daha çok arttırır. 

İnsanlar günde en az 2 litre su içmelidir. Bu içtiğimiz suyun temiz olması şarttır. Suyun ph seviyesi bu yüzden önemlidir. Suyun ph seviyesinin 7nin üstünde olması gerekir. 7. Ph seviyesinin altında ki sular asidik sulardır. Asit insan vücudunu rahatsız eder içilmesi uygun değildir. 7. Ph seviyesinin üstünde ki sular alkali sulardır. Tercih edilen içme suyu alkali sudur. Ph seviyesi insan vücudu için oldukça önemlidir.

Günümüzde artık ph seviyesi yüksek sulara ulaşmak kolaydır. Üstün teknolojilerle geliştirilen su arıtma cihazları mevcuttur. Tavsiyemiz Royal Green…

Royal Green su arıtma cihazı 8.5 ph değerinde alkali su üretmektedir. İçinde bulundurduğu mineraller ile insan sağlığı açısından oldukça kaliteli bir sudur.

Usa malı olan bu cihaz tasarımı ve yeşil teknolijisi ile Türkiye de en çok tercih edilen cihaz olma özelliğine sahiptir. 10 yıl garantili olan bu cihaz 8 aşamalıdır. İnternet üzerinden modelleri inceleyip size uygun olanını sipariş verebilirsiniz. Aynı gün kargo ve ücretsiz montaj hizmetimizle bir tık kadar yakınınızdayız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir