Genel Kategori

Ters Ozmos ve Su Arıtma Cihazı

Aslında biyolojik bir terim olarak kullanılan "Ters Ozmos" kelimesi su arıtma teknolojilerinde kullanılmaya başladıktan sonra bir su arıtma teknolojisi olarak kullanılmaya başlanmıştır.

Aslında bu yöntemin çalışma prensibi çok basit olmasına rağmen doğru malzemem kullanılmadığında tamamen faydasız olacaktır. Bu yöntemin çalışma prensibi tam olarak arıtılmamış suya basınç uygulayarak mikroskobik gözenekleri olan, bizim Membran filtre dedğimiz, yarı geçirgen zardan geçirilmesine dayanmaktadır.

Ters Ozmos Membran Filteler günümüzde içme suyu elde etme konusunda suyu arıtmada % 97 gibi yüksek verimlilik oranına sahip olması nedeniyle en çok tercih edilen filtrelerdir diyebiliriz.Bu yeni teknoloji ile artık geleneksel arıtma cihazlarında arıtalamayan; kireç, demir, mangan, arsenik yada mikroorganizma gibi maddeleri suyunuzdan uzaklaştırıp ailece güvenli su içme rahatlığını yaşayacaksınız. Bu yöntemle çalışan cihazların diğer bir avantajı ise dahili tankı sayesinde arıtılmış olan içme suyunuzu tamamen güvenli bir ortamda sizin için önceden hazırlıyarak istediğiniz zaman rahatlıkla güvenilir içme suyunuza ulaşmanızı sağlamasıdır.

Ters ozmoz cihazlarından en kaliteli olan Royal Green su arıtma cihazı en üstün teknoloji ile geliştirilmiş bir rezerve ozmozis sistemdir. Royal Green su arıtma cihazı Usa markalı bir cihazdır. 8 Filtreli olan bu sistem 8.5 ph değerinde su arıtır. Bütün parçaları Nsf onaylıdır. Bir yeşil teknoloji olan Rosu Türkiyede bir ilk olmaktadır. Royal Green su arıtma cihazı internet üzerinden satılır ve Türkiyenin dört bir yanına servisi vardır. 7 / 24 hizmet veren Royal Green %de 100 müşteri memnuniyetine sahiptir.

Su o denli mükemmeldir ki aklınıza gelmeyecek pek çok faydası vardır.

 Su dünyada akarsular, göller, okyanuslar ve yağmurun oluşturması ile bol miktarda bulunan ve canlılar için hayati önem taşıyan kokusuz ve tatsız bir bileşiktir. Genellikle renksiz olarak tanımlanmasına rağmen kızıl dalga boylarında ışığı hafifçe emmesiyle doğal bir mavi renge bürünmektedir. Doğada su katı, sıvı ve gaz halinde bulunmaktadır, ancak biz yazımızda canlıların tükettiği sıvı hali üzerinde duracağız.

Dünyadaki yaşamın su ile başladığı düşünülmektedir. Su dünya yüzeyinin %71’ini kaplamaktadır, yanıcı bir madde olmamakla birlikte yanıcı madde söndürücüsü olarak kullanılır. Yetişkin bir insan vücut ağırlığının %60-70’i (2/3’si) sudan oluşmaktadır. Bu oran yaş, cinsiyet ve kiloya göre farklılık göstermektedir. Su besinler sindirim yolu ile vücuda alımı gerçekleşmektedir. İnsanların vücut sisteminin çalışma biçimiyle de kan dolaşımı ile birlikte vücuda dağıtılmaktadır ve damarlardan çıkarak dokularda sıvı oluşmasını sağlamaktadır. Kan dolaşımına alınmayanlar ise böbreklere gelerek gerekli olmayan kısımları idrar olarak vücuda atılmaktadır. Bir denge içinde suyun vücuda alımı ve atımı gerçekleşmektir. Vücuttaki sıvı hacminin normal oranda korunabilmesi için günlük sıvı alımının günlük sıvı kaybına eşit olması gerekmektedir. Bu denge bozulduğu zaman hastalıklar insan vücudunda ortaya çıkmaktadır. Bir canlı yemek yemeden aylarca yaşayabilir, ancak susuz sadece birkaç gün dayanılabilir.

İnsan vücudunda su dengesini düzenleyen merkezler ve sistemler mevcuttur. Yapılmış olan birçok çalışmayla suyun insan için en gerekli temel ihtiyaç olduğu kanıtlanmış ve sağlık üzerinde etkileri olduğunu gösterilmiştir. Bu sıvının sağlık ve insan vücudu açısından faydaları 12 madde halinde yazımızın devamında sizler için alt başlıklar şeklinde açıklanarak düzenlenmiştir. Ancak suyun içerisinde bulunan minerallerin vücut için gerekli miktarını alabilmek için içilen su miktarı oldukça önemlidir. Su vücut sıvılarında bulunarak, eklemlerin kayganlaşmasına yardımcı olmakta, idrarla zararlı maddelerin atılmasını sağlamakta ve tükürük ve mide salgısında bulunarak, besinleri sindirmektedir

Suyun Bazı Faydaları

 1.Kilo Kaybı

Suyun faydaları arasında kilo kaybına yardımcı olması vardır. Kilo vermek isteyen bir kimsenin su alımını arttırması kilo vermesine yardımcı olabilir. Yapılmış olan çalışmalar sonucunda yemekten önce su içen kişilerin içmeyen kişilere göre daha hızlı kilo verdiği kanıtlanmıştır. Fazla su bize de tokluk hissi yaratarak daha az yemek yememize yardımcı olur ve aynı zamanda metabolizmayı da hızlandırmaktadır.

2.Sindirim

Bilindiği gibi su yağları eritir ve çözünür lifler ile birlikte sindirimde insanlara yarar sağlamaktadır. Yeterince su içmek kabızlığı önler ve aynı zamanda atık ürünleri temizlemek için yardımcı olarak böbrek ve karaciğer üzerindeki yükü azaltır. Eğer yeteri kadar su tüketilmezse kolon dışkıdaki suyu çeker ve kabızlığa yol açar. Lifin düzgün çalışması için daha fazla su içmek gerekir. Aksi takdirde tam tersi bir etkiye sahip ve daha kötü yapabilir.

3.Enerji

çoğunluğunu suyun oluşturmasından dolayı su içmek; düşünmek, odaklanmak, daha iyi konsantre ve daha uyanık olmaya yardımcı olmaktadır. Ek olarak, enerji düzeylerini de arttırdığı da söylenmektedir. Su özellikle uzun egzersiz sırasında su kaybını önlemek amacıyla önem kazanmaktadır. Bir saat ya da daha fazla egzersiz yaparken, su performansa ve egzersiz sonrası yorgunluk ve bitkinliği önlemeye yardımcı olur ve sıvı dengesini korumaktadır.

4.Kanser

Suyun bazı kanser türlerine karşı koruyucu olduğu söylenmektedir. Yapılmış olan araştırmalarla düşük sıvı, su, alımının mesane kanserine neden olması gibi önemli bir sonucu ortaya çıkarmıştır. Su alımının ayrıca kolon ve meme kanseri riskini azalttığı da bilinmektedir.

 5.Rahatlık

Suyun diğer bir faydası ruh halini iyileştirmesi olarak bilinmektedir. Su aslında bizim zihnimizi geliştirir ve böylelikle tazelenmiş hissine sahip olmamıza neden olur.

6.Baş Ağrıları 

Çok uzun süre susuz kalmak bazı insanlar için baş ağrısına neden olur ve migren tetikleyici olarak tanımlanır. Baş ağrısına engel olmak içinse günlük su ihtiyacını karşılamış olmak gerekmektedir.

7.Böbrekler

Böbrekler kan basıncını ve denge sıvılarını kontrol etmemize yardımcıdır. Vücudumuza gelen atık kaldırmak, sistemlerimizi sorunsuz bir şekilde devam ettirmek için çok önemli konumdadır. Böbrekler için yeterli su tüketimi oldukça önemlidir.

8.Eklem

Su bizim eklem ve kıkırdaklarımızı korumaktadır. Eklemlerimiz ve esnek kıkırdak dokusunun etrafında su olması yağlanmayı önlemekte ve kıkırdağı tutmaktadır. Aynı zamanda su omurilik ve dokuları korumaktadır, insan vücudunu içten dışa korunmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir