Su Arıtma Gündem Haberleri, Su Arıtma Cihazları

Ters Ozmoz Suyunuz Neden Yavaş Akar?

Ters Ozmoz Sisteminizden Yavaş Akış Hızlarına Sahip Olmanızın 5 Nedeni

Ters Ozmoz (RO) musluğunuzdan çıkan su normalden daha yavaş veya olması gerektiğini düşündüğünüzden daha yavaş görünüyorsa, işte düşük akış hızlarına sahip olmanızın beş nedeni:

ters ozmoz
  1. Tıkalı RO Filtreleri: Su filtrelerinizi değiştirmeyi unutursanız, zamanla sisteminiz gittikçe daha az su üretecektir. Tıkanmış veya kirli RO su filtreleri, yavaş doldurulan bir RO tankı ve  musluk akışının en yaygın nedenidir . Ters ozmoz su deposunu kirli bir  membranla doldurmaya çalışmak , normal 2-4 saat yerine 4-6 saat sürebilir. Filtrelerinizi zamanında değiştirmeyi unutmamak için bir takvim alarmı ayarlamak isteyebilirsiniz. Filtre değişimleri sipariş etmek  için, sisteminiz için doğru filtreleri nasıl bulacağınızı öğrenin ve yıllık filtre değişimlerini basitleştirmek için filtre paketleri oluşturduk. Kullanılabilir filtre değiştirme kitlerini belirlemek için markanızı ve modelinizi seçmeye başlayın  .
  2. Tanktaki Basınç: RO tankının içinde düşük hava basıncınız olabilir . Tankınızın basıncı, tankta su olmadan 7 ila 8 psi olmalıdır. Basıncınızı kontrol etmek için, tipik olarak mavi plastik bir kapakla kaplı Schrader valfini, alt tarafa yakın tankın yan tarafına yerleştirin. Depodaki tüm suyu çıkardıktan sonra, depodaki basıncı belirlemek için bir düşük basınç göstergesi kullanın. Düşükse, 7-8 psi elde edene kadar bir pompayla hava ekleyin. Çok fazla basınç hava kesesini parçalayabileceğinden, bir seferde yalnızca az miktarda hava eklemeye dikkat edin.
  3. Rüptüre RO Tank Mesanesi: Normal su basıncında RO musluğunuzdan yalnızca yaklaşık 8 ons (bir fincan) su alırsanız ve ardından su çok küçük bir akıntıya anında damlarsa, bu genellikle hava kesesinin bir işaretidir. depolama tankı yırtılmış olarak. Mesane tankı sorunları maalesef tamir edilemez. Sorunu çözmenin tek yolu, depolama tankını değiştirmektir.
  4. Su hattında bükülme: Su hattında su üretimini yavaşlatacak herhangi bir bükülme olmadığından emin olun. Sisteminizi incelerken, su besleme hattı vanasının tamamen açık konumda olduğunu iki kez kontrol edin.
  5. Geçici Su Basıncı Kaybı: Yerel kamu hizmeti şirketinizde geçici su basıncı kaybı yaşayabilirsiniz. Bir RO sisteminin düzgün çalışması için minimum 40 psi’ye ihtiyacı vardır, ancak 60 psi optimumdur. Tüm ev tipi musluklarınız düşük su basıncına sahip gibi görünüyorsa, büyük olasılıkla kamu hizmet şirketiniz geçici olarak daha düşük bir basınçta su akıtıyordur. Genellikle, biraz beklerseniz daha yüksek su basıncı geri gelecektir. Daha yüksek su basıncı devam etmezse, sorunu yerel su hizmetleri şirketinize bildirin.

İlgili Makale

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir