Genel Kategori, Su Arıtma Cihazları, Su Arıtma Gündem Haberleri

Ters Ozmozla Filtrelenmiş Su İçmenin 4 Avantajı

tersozmozilesu

İçme suyunuz ne kadar temiz? Klor, tebeşir veya kimyasallar gibi tadı olan sert suyunuz var mı? Gün boyunca susuz kalmamak için şişelenmiş su almaya başvurdunuz mu?

Bu sorulardan herhangi birine evet yanıtı verdiyseniz, ters ozmoz suyu düşünebilirsiniz. Ters ozmoz, esasen sudan neredeyse tüm kirleticileri ortadan kaldıran son derece etkili bir filtreleme yöntemidir. Buna partikül madde, zararlı kimyasallar, tortu, klor, kurşun, bakır ve başka türlü sağlığınıza ve evinize zarar verebilecek bir dizi diğer kirlilik dahildir .

Ters ozmoz filtreleme sistemi çok büyük bir fark yaratabilir; birini kullandıktan sonra, giysilerinizin, bulaşıklarınızın ve hatta vücudunuzun çok daha temiz olacağını göreceksiniz! Daha fazlasını öğrenmek için okumaya devam edin.

1. Çevre İçin İyi

Birçoğumuz şişelenmiş su satın aldığımız için suçluyuz. Bu uygulamanın gezegen için ne kadar kötü olduğunu bilsek de, bazen rahatlık bu düşünceden daha ağır basar. Musluğunuzdan taze temiz su almak için bir ters ozmoz filtresi kullanırsanız, başka bir plastik şişe satın almanız gerekmez. Bu Dünya Ana için harika!

Ek olarak, ters ozmoz sistemleri suyu filtrelemek için diğer yollardan önemli ölçüde daha az enerji kullanır. Bu, çevresel açıdan akıllıca bir seçimdir.

2. Sağlığınız İçin Faydalı

Ters ozmoz işlemlerinin giderdiği diğer safsızlıklar arasında bakteriler ve diğer mikroorganizma türleri bulunur. Özellikle bugünlerde hepimiz suyumuzun olabildiğince temiz ve saf olmasını istiyoruz. Bu , kemoterapi ve radyasyon gibi kanser tedavilerinden geçen insanlara ve ayrıca bağışıklık sistemi zayıflamış olan herkese fayda sağlar. 

Bununla birlikte, bundan yararlanabilecek olan sadece nüfusun en savunmasız üyeleri değildir. Sonuçta , sıradan musluk suyunun iki olası kirletici maddesini saymak gerekirse , herkes kurşun ve kriptosporidium parazitlerinden dolayı risk altındadır . Kurşunun insan vücudu üzerinde inanılmaz derecede zararlı etkileri vardır. Cryptosporidium parazitleri, özellikle genç insanlarda ateş, kramp ve ishale yol açabilir.

Son olarak, ters ozmoz filtreleri sudan sodyum çıkarır. Muhtemelen bildiğiniz gibi, yediğimiz yiyeceklerde, özellikle işlenmiş yiyecekler veya fast food yiyen herkes için bol miktarda sodyum vardır. Suyumuzda daha fazlasına kesinlikle ihtiyacımız yok! Sodyum alımını azaltmak, yüksek tansiyon, böbrek sorunları ve karaciğer hastalığı riskini azaltmaya yardımcı olacaktır.

3. Daha İyi Tat

Bu safsızlıkların giderilmesinin daha temiz, daha lezzetli su ile sonuçlanacağını anlamak için kimyada ileri bir derece gerektirmez. Bir bardak suyu yudumlayıp “Tanrım, tadı kurşuna benziyor” diye düşünmeyebilirsiniz, ama kesinlikle klor ve diğer birçok kimyasal kirletici maddenin tadına bakabilirsiniz.

Mesele şu ki, birçok insan zamanla musluk suyunun tadına alışıyor. Ters ozmoz ile filtrelenmiş su içtiklerinde, tadı “kötü” gelebilir ve bazı tüketiciler aslında su kaynaklarında faydalı minerallerin bir kısmını bırakmak istiyor . Bu insan, her bir parçacığı ayırmayan bir filtre seçmelidir.

4. Tasarruf Edersiniz!

Şişelenmiş su, süpermarkette alışveriş sepetinize koyduğunuzda o kadar pahalı görünmeyebilir. Ancak, bu küçük maliyet bile hayatınızın ayları ve yılları boyunca artacaktır. Şişelenmiş su ile ekonomik karşılaştırmalar söz konusu olduğunda, her türlü filtre sistemi kesinlikle kazanacaktır.

Peki ters ozmoz sistemi neden masrafsız?

Diğer filtre sistemlerinden daha az problemli olma eğilimindedirler, bu da bakım açısından çok az ihtiyaç duydukları anlamına gelir. Suyunuzun olabildiğince temiz ve berrak olmasını sağlamak için filtreleri değiştirmeniz gerekecektir. Bu, su kaynağınıza ve filtreleme sistemine ne kadar aşınma ve yıpranma uygulandığına bağlı olarak altı ayda bir veya muhtemelen daha sık yapılmalıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir