Çevre, Genel Kategori, Su Arıtma Gündem Haberleri

Tuzlu Su Hasarları Nelerdir?

Su hasarını düşündüğünüzde, tatlı su kaynaklarını bir nehir borusu patlaması veya ani sel gibi düşünebilirsiniz, ancak tuzlu su taze olduğu kadar tehdit oluşturur ve bir kasırga ile bağlantılı olarak evi tehdit eden su hasarı verebilir (tropikal fırtına veya diğer doğal afetler). Aslında tuzlu su, tuzun aşındırıcı doğası nedeniyle tatlı sudan bile daha zararlı olabilir.

TUZLU SUYUN HASARINA İLİŞKİN BİLGİLER


Bir denizin yakınında herhangi bir yerde yaşıyorsanız, tuzlu su taşması ve bunun sonucunda ortaya çıkan hasar büyük olasılıkla yaygın bir olaydır. Deniz suyundaki tuz, daha ciddi hasarlar yaratabilir ve profesyoneller için benzersiz restorasyon sorunları yaratabilir.

Bir denizin yakınında yaşıyorsanız, tuzun aşındırıcı doğasına ilk elden şahit olmuşsunuzdur. Muhtemelen arabaların daha önce paslandığını veya diğer metal yapıların, araçların ve ekipmanın uzun süre tuza maruz kaldıktan sonra aşınmaya başladığını görmüşsünüzdür. Bir kasırga sonrası olduğu gibi tuzlu suyla daha doğrudan temas, çok daha ciddi hasara neden olabilir.

Tuzlu su ayrıca elektrik yükü taşır. Herhangi bir tuzlu su taşkını durumunda bunu bilmek ve anlamak önemlidir. Eviniz tuzlu suyla dolarken elektrik yüklü ise, bu tuzlu su aniden ölümcül bir elektrik akımı taşıyıcısı haline gelir.

Elektriksel olarak yüklenebilecek tuzlu sudan uzak durmalısınız. Her zaman olduğu gibi, bir tuzlu su taşkını durumunda yerel yetkililerinizi dinleyin. Tahliye dediklerinde, elektrik çarpmasını ve diğer tehlikeleri önlemek için bunu derhal yapmalısınız.

Tuzlu su aynı zamanda küf oluşumunu da hızlandırır. Küf ve küf, selden sonra her zaman endişelenir, ancak sel tuzlu su içerdiğinde daha da büyük endişeler oluşturmalıdır. Sağlığınız ve ailenizin sağlığı için tehlikeli olabilecek küf oluşumunu önlemek için tuzlu su hasarını hızlı bir şekilde giderdiğinizden emin olun.

Su hasarı restorasyon yüklenicileri, evinizde veya ticari mülkünüzde gelecekteki küf sorunlarını önlemek için olası küf sorunlarını ve kuru sudan zarar görmüş malzemeleri ele alabilir.

TUZLU SU TAŞMASINDAN SONRA MÜLKİYET RESTORASYONU

Tüm tuzlu su taşkınlarını önleyemezsiniz. Bazı bölgelerde sık sık kasırgalar veya diğer tropikal fırtınalar yaşanabilirken, diğerleri nadir ve beklenmedik bir olay olabilir. Öyleyse, bir tuzlu su sel olayında nasıl tepki vermelisiniz?

Birincisi ve en önemlisi, tahliye etmeniz söylendiğinde tahliye edin ve resmi makamlardan onay alana kadar mülke geri dönmeyin. Bir tuzlu su selinden sonra evinize veya işinize geri dönmenin ne zaman güvenli olduğunu size bildirebilecek kişiler onlardır.

Ve yetkililerden yeşil ışık yakıldıktan sonra bile, mülkünüzü profesyonel olarak değerlendirip, güvenli olmadığını düşünüyorsanız, tehlike işaretleri açısından değerlendirmek iyi bir fikirdir.

Evinize veya iş yerinize döndüğünüzde, güvenli bir şekilde yapabiliyorsanız, elektriği ve suyu kapatın. Bu, bir tuzlu su selinden sonra su hasarı restorasyon sürecini başlatırken evinizi olabildiğince güvenli hale getirecektir.

Tesisatınız ve elektrik sistemleriniz bir tuzlu su selinden sonra hasar görebilir ve isteyeceğiniz son şey, canlı ve gevşek elektrik kablolarının etrafından akan ek sudur.

Güvenli bir şekilde evinize döndüğünüzde, profesyonelleri arama zamanı gelmiştir. Sadece deneyimli tuzlu su hasarı onarım uzmanları evinizi veya işinizi önceki durumuna geri döndürebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir