Genel Kategori

Vücut Bağışıklık Sistemine Suyun Yararlı Etkileri

İnsan, vücudunun sağlığını koruyabilmesi için bağışıklık sistemi ve su arasındaki ilişkiyi kavraybilmelidir. Bağışıklık sistemi, vücudumuzu dış etkenlere karşı özellikle de mikroplara karşı koruma görevini üstlenir. Bağışıklık sistemi zayıflarsa bu bir çok hastalığa kapı açar. Bağışıklık sistemi ikiye ayrılır:

  • Bunlardan birisi doğumsal bağışıklık sistemidir.
  • Dİğeri ise kazanılmış bağışıklık sistemidir.

Vücudun Kalesi: Bağışıklık Sistemi Mekanizmaları

Bağışıklık sistemi (immün sistem), çok şaşırtıcı ve ilginç savunma mekanizmalarına sahiptir. Bağışıklık sistemimiz vücudumuzu enefksiyonlara ve bazı hastalıklara sebep olan mikrop, bakteri, virüs, mantar, parazit ve bitki toksinleri gibi miroogranizmaların zararlarından korur. Hayatımızdaki bir çok alanda bu tür zararlı mikroorganizmalar vücudumuza girip zarar vermesi durumuyla karşılaşıyoruz. Sağlıklı bir bağışıklık sistemine sahip insan vücudu, karşılaştığı bu mikroorganizmalarla herhangi bir hastalık belirtisi vermeden baş eder ve vücudu korur. Eğer bağışıklık sistemi güçsüz ise vücut kolay bir şekilde hastalanır. Bağışıklık sistemimizi su içerek koruyabilmek ve güçlendirmek için kirli sular yerine en iyi su filtresi ile arıtılmış suları tercih etmeliyiz.

Bağırsakların Bağışıklık Sistemindeki Yeri

Özellikle mevsim değişimlerinde bir çok insandan halsizlik, kırgınlık, uykusuzluk, güçsüzlük gibi şikayetler duyarsınız. Bunun da en önemli nedenlerinden bir tanesi de bağışıklık sisteminin güçlendirilmemiş ve güçsüz kalmış olmasıdır. Vücudumuzdaki bağırsaklarda 500'den fazla faydalı bakteri bulunmaktadır. Bu bağırsak bakterilerinin en önemli görevlerinden birisi sindirme ve emilime yardımcı olmaktır. Bağırsak hareketlerinin düzenli olması için bireyin yeterince su tüketmesi gerekmektedir. Önemli olan bir diğer nokta ise tükettiğimiz suyun olabildiğince en iyi su filtresi ile arıtılmış, temiz bir su olmasıdır.

Suyun Bağışıklık Sistemi İçin Önemi

Nasıl ki bağırsaklar bağışıklık sistemi için çok önemli bir yer tutmaktadır, aynı şekilde su da bağırsakların düzenli çalışması için son derece önemlidir. Dolayısıyla bağışıklık sistemimizi etkileyen en önemli unsurlardan birisi de sudur. Kaliteli ve imkan oldukça en iyi su filtresi ile arıtılmış su tercih edilmelidir. Aksi takdirde bu vücut için yararlı değil zararlı olabilmektedir. Royal Green firması bu sektörde ilklere imza atan tercih edilen üreticilerden birisidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir