Genel Kategori

Yemeksiz Yaşanır, Susuz Yaşanmaz

İnsanoğlu suya dayanamayan bir yapıya sahip yaratılmıştır. Aç mezarı yoktur derler ya doğrudur insan açlıktan ölmez fakat susuzluktan ölebilir. İnsan vücudunun %de 90ı sudan oluşur her organda ayrı ayrı su vardır. Yetişkin bir insan günde en az 2 litre su içmek zorundadır. Vücudun susuz kalması durumunda dehidrasyon meydana gelir. Vücut kaybettiği suyu geri kazanamazsa vücut direnci düşer. Tansiyon, kalp, böbrek ve daha bir çok organ işlevini yeterli düzeyde yerine getiremez ve haliyle insan sağlığı tehlikeye girmiş olur. 

Su içme oranı ülkemizde oldukça düşük seviyededir. Tabi bu suyun kirlenmesiyle beraber tadının değişmesi insanları sudan soğutmuştur. Fakat insanların suya her an ihtiyacı vardır. Su içme oranı kişiden kişiye değişir. Örneğin kilolu insanların zayıf insanlara nazaran daha çok suya ihtiyacı vardır. Çünkü kilolu insanlar daha çok terler ve ter yoluyla vücuttan daha çok su çıkar. Yada erkekler kadınlara göre daha çok su içmelidir. Erkek vücudundan su daha kolay çıkar. Mesela hamile bir bayanın suya oldukca ihtiyacı vardır. Hem kendi sağlığı hemde bebeğin sağlığı için bu çok önemlidir. Hamilelikteki idrar yolu enfeksiyonları böbrek ağrıları az su tüketiminden kaynaklanır. Ne kadar su içilirse Bebek  için o kadar faydalıdır. Çünkü bebek anne karnında su ile yaşar onun yaşam alanı sudur ve bebeğin kuruda kalmaması için annenin suyu yeterli miktarda tüketmesi şarttır. Bu annenin doğumunun kolay ve sağlıklı olması içinde oldukça önemlidir.

İnsanlar sağlığına çok önem verdiklerini söylerler fakat sağlıklı su içmeye gelince paraya Kıyamazlar peki ya sağlık elden gidince nasıl hiç birşeyi gözleri görmez. Çünkü sağlığın kıymeti elden gidince anlaşılır o saatten sonra servet ödesen ne fayda ne yazık ki sağlık parayla satın alınmaz. Yol yakınken sağlığın kıymetini bilmeliyiz bu artık çok zor değil.

Günümüz gelişmiş teknolojileri sayesinde üretilen su arıtma cihazları sayesinde sağlıklı suya ulaşmak çok kolay. Sağlık elden gittikten sonra verilen paranın bir anlamı yok şuan size pahali gelen 1000- 2000 tllik su arıtma cihazları yarın size milyarlar verseniz asla geri getiremeyeceğiniz sağlık sorunlarına sebep olabilir. 

Özellikle bu konuda kendinden sıkça söz ettiren Royal Green su arıtma cihazı sağlık için oldukça güzel tasarlanmış bir cihazdır. 8 filtreli bu su arıtma cihazı 5 filtreli cihazların üstüne çıkmış sağlıklı su üretme konusunda üstün performans sağlamıştır. Mineral filtreleri sayesinde bol mineralli ve 8.5 ph değerinde su üretip musluklara son derece sağlıklı ağızda hoş tat bırakan bir su ulaştırmıştır. Sizde sağlığınıza önem veriyorsanız su arıtma cihazı taktırmadan  önce mutlaka bize ulaşın sularınızı aneliz ettirip biran önce evlerinize Royal Green su arıtma cihazını sipariş verin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir