Genel Kategori

Yeryüzünde ki Su Çeşitleri

Bilim adamları doğada üç hidrojen izotopu bulmuşlardır. Bunların her biri oksijen ile birleşebilmektedir. O halde suyun 3 farklı türünden söz edilebilir. Diğer yandan suyun içerdiği oksijende 3 izotopun karışımıdır. Oksijen – 16 , 17 ve 18. En çok birinci izotopa rastlanır.

Oksijenin bu çeşitliliği dikkate alındığında listeye 12 tane daha olası su eklenebilir. Bir göl yada ırmaktan bir bardak su aldığımız da bardağınız da 18 farklı su türü bulunduğu asla düşünmezsiniz. O halde su kaynağı ne olursa olsun farklı moleküllerin bir karışımıdır. Bunlardan en hafifi H2016 ve en ağırı T2018dir. Suyun yapısı düzensiz değildir, tam bir kafes iskelet oluşturur ama doğal olarak yapısı buzdan farklıdır. Buz erdiğinde uzun bir süre yapısını korur. Başka bir deyişle erimiş su sıvı olmakla birlikte molekülleri buz düzeninde kalır. Bu nedenle erimiş suyun kimyasal etkinliği normal sudan daha yüksektir. Biyokimyasal işlemler dizinine kolayca katılır.

Organizmadaki çeşitli maddelerle normal suya daha kolay birleşir. Bilim adamları organizma içinde suyun yapısının büyük ölçüde buzun yapısına benzediğine inanmaktadırlar. Organizma normal suyu Özümlediğinde suyun yapısı yeniden düzenlenir. Erimiş su zaten istenilen yapıda olduğundan moleküllerin yeniden düzenlenmesi için organizmanın fazladan enerji harcanmasına gerek yoktur. Görüldüğü gibi erimiş suyun yaşamda ki rolü çok büyüktür. Dünyadaki en büyük kimya bilgini sudur. Hiçbir işlem onsuz olamaz.

Ne yeni bir mineral ne yeni bir kaya oluşumu gerçekleşebilir nede bitki ve hayvan organizmalarındaki karmaşık biyokimyasal tepkimeler meydana gelir.

Bir madde çözündüğünde neler olur?

Yüzeyinde ki moleküller arası ile atomlar arası etkileşim kuvvetleri su içinde yüzlerce kez zayıflar ve sonuçta yüzeyden koparak suya geçerler. Bir bardak çayın bir şeker parçası moleküllerine ayrılır. Sofra tuzu sodyum ve klordan oluşan iyonlarına alışır. Kendi özgül yapısına uygun olarak su molekülleri çözülen kütlenin atom ve moleküllerini etkileyebilen büyük bir yetenek gösterir. Bu açıdan öteki bir çok çözücü madde suya göre yetersizdir.

Bu bilgilerden yola çıkarak temiz su bu çeşitliliğin arasından bulunan en zor sudur. Su arıtma cihazları geliştirilerek buda imkanlı hale gelmiştir. Royal Green su arıtma cihazı bu çeşitliliğe bir yön çizmiş ve sağlıklı ve temiz su çeşidi ortaya koymuştur. Bir çok modeli olan Royal Greenin soft modelinden bahsetmek istiyorum.

Royal Green Soft modeli 8 filtreli su arıtma cihazı Türkiye'de bir ilk Yeşil Teknoloji kullanılmıştır. Bir parçası değil tüm parçaları NSF, Water Quality ve FDA onaylı dır. Türkiye Genelinde Ücretsiz kargo ve montaj özel amaçlı filtreler şeffaf üretilmiştir. Kullanılan organik ham madde plastik numarası PP5 dir.

75 GPD USA Malı Filmtec Membran Filtre Kullanılmıştır pompasız ters ozmos su arıtma cihazı. Toplam 8 aşama Mineral, Alkalin ve Detox (Bioseremik, İnfirared) filtre içerir. Yüksek oranda mineralli ve 8.5 pH seviyesinde su sağlar. Elektrik gerektirmez. Royal Green soft modeli su arıtma cihazı dünyanın tek USA 8 filtre içeren su arıtma cihazı ters ozmos teknolojisi sayesinde mümkün olan en değerli ve sağlıklı suyu elde etmenizi sağlar. Pentek alkalin filtre içerdiği 8 çeşit mineral sayesinde suyu mineral açısından zenginleştirirken, 8.5 pH seviyesinde alkalin su elde etmeyi sağlar. Detox (Bioseremik, İnfirared) filtre dağınık halde bulunan su moleküllerini sıra haline dizerken, suyun vücutta dolaşımını kolaylaştırır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir