Ülke ve Dünya Gündemi, Haber

Young Barbadian, Küresel Su Ortaklığı Yönlendirme Komitesi’nin ilk Gençlik Koltuğuna atandı

10 Kasım 2020’de 32 yaşındaki Barbadian Jamilla Sealy’nin Küresel Su Ortaklığı’nın (GWP) Yönlendirme Komitesi’nin ilk gençlik koltuğuna atandığı açıklandı. Bu kalıcı bağımsız gençlik koltuğu, gençlerin su yönetimi ve yönetiminde rol almaları için yollar yaratmak amacıyla yakın zamanda GWP tarafından oluşturuldu.

Hevesli bir çevre gençliği savunucusu ve eğitmeni olan Bayan Sealy, şu anda Çevre ve Ulusal Güzelleştirme Bakanlığı Biyoçeşitlilik ve Koruma Yönetimi Bölümünde Proje Koordinatör Yardımcısı olarak çalışmaktadır. 7 yıldır gönüllü olduğu ve 4 yıl Bölge Başkanlığı görevini yürüttüğü Karayip Gençlik Çevre Ağı (CYEN) tarafından aday gösterildi. Jamilla, Barbados’taki çevre sektöründeki çalışmaları nedeniyle 2017’de Queens Genç Lider Ödülü’ne de layık görüldü.

Resmi 3 yıllık görev süresi 1 Aralık 2020’de başlayacak ve diğer Yönlendirme Komitesi üyeleriyle birlikte vizyonu (su güvenli bir dünya) ve misyonu (her düzeyde su kaynaklarının sürdürülebilir gelişimini ve yönetimini desteklemek için) desteklemek üzere birlikte çalışacak. ) ile GWP.

Bakanlık, Bayan Sealy’yi son başarısından dolayı tebrik etmek istiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir