Bilim, Liste

Duygular ve Suyun Duyguları

Suyun sembolü, tüm dinlerde ve manevi geleneklerde tanıdık bir simgedir. Su, dünya gezegenindeki tüm yaşamı birleştirir, çünkü hayatta kalmak için herkes ona bağlıdır. İnsan duyguları olarak su sembolü, rüyaları yorumlayanların da verdiği ortak bir anlamdır.

Duygularımızın doğasını temsil eden suyun doğasının ötesinde, duygularımız suyun doğasını etkileyebilir.

Duygular Yaşam İçin Çok Önemlidir


Su ve duygular arasındaki bazı korelasyonları düşünün. Kendi listenizi oluşturun, ardından en sonunda gelişen listemize gidin.

Dr Masaru Emoto ve Suyun Duygusu


Dr. Masaru Emoto, hayatının son yıllarını, duyguların su moleküllerini nasıl etkilediği konusunda uzmanlaşmış fotoğrafçılık yoluyla bilimsel araştırmalara adadı. Bir düzineden fazla kitap ve daha sonra birçok fotoğraf ve video, Dr. Emoto, duyguların su moleküllerini olumlu, olumsuz veya nötr olarak etkilediği sayısız durumu anlattı.

“Su hayatın maddesi ve matrisi, anne ve aracıdır. Susuz hayat olmaz. ” 
~ Albert Szent-Gyorgyi, MD Macar biyokimyacı tarafından keşfedilen C vitamini, 1893-1986

Dr. Emoto’nun çalışması doğru olsun ya da olmasın (tüm alternatif uygulamalar ve keşifler gibi onun da eleştirmenleri var), duyguların su üzerindeki etkisi kavramı mantıklı. Teknoloji, hava ve su yoluyla iletilen ses dalgalarını kullanır ve her ikisi de taşıyıcı görevi görür ve bugün medeniyeti yöneten her türlü teknolojik araçla sonuçlanır. Hücre kuleleri dalgaları havadan ve sonar su yoluyla iletir.

suyun duyguları

İnsanlar hava ve su içerir. Muhtemelen hepimiz iletim unsurlarını da barındırıyoruz.

Empatik olsun ya da olmasın, çoğumuz girdiğimiz bir ortamda olumsuzluk ya da pozitifliği hissedebiliriz. Su, dalgaların aktarımı için bir araçtır ve vücut ve beyin monitörlerine bağlandığında duygular dalgalar halinde ölçülmüştür.

Sembolik olarak konuşursak, duyguların vücudumuzun sularını, havanın gezegensel su kütlelerini etkilediği şekilde etkileyebileceği mantıklıdır. Vücudumuzdaki su duyguları iletmeye hizmet edebiliyorsa, su moleküllerinin de muhtemelen etkilendiğini varsayabiliriz. Benzer şekilde, düşüncelerimiz ve hislerimiz kendi iç çevremizi kirletebilir veya arındırabilir.

Dr.Masaru Emoto ve Su Moleküllerinin Dönüşümü


Duyguların su üzerindeki etkilerini incelemekle ilgili açıklayıcı çalışması göz önüne alındığında, Dr. Emoto’nun adının duyguların kökenini içermesi ilgi çekici buluyoruz.

İlgili Makale

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir