Nedir?, Çevre, Sağlık, Su Arıtma Gündem Haberleri

Ev Temizliği ve Sanitasyonu

Acil bir durumdan sonra ev temizliği ve sterilizasyon, hastalık ve hastalığın yayılmasını önlemeye yardımcı olmak için önemlidir.

Temizlik ve Sanitasyon Ürünlerini Kullanma

Öncelikle, kiri temizlemek için yüzeyleri sabun ve ılık, temiz suyla yıkayın. Ardından, yüzeyleri ev tipi çamaşır suyu ile sterilize edin.

Kullandığınız herhangi bir ürün üzerindeki güvenlik talimatlarını okumak ve bunlara uymak çok önemlidir. Sanitasyon ürünlerini kullanırken en önemli güvenlik yönergeleri aşağıdadır:

  • Çamaşır suyunu asla amonyak veya başka bir temizleyici ile karıştırmayın.
  • Lastik veya diğer gözeneksiz botlar, eldivenler ve göz koruyucuları giyin.
  • Ürünü solumamaya çalışın. Ürünleri iç mekanlarda kullanıyorsanız, temiz havanın girmesini sağlamak için pencereleri ve kapıları açın.
ev-temizligi

Çamaşır Suyu ile Ev Temizliği ve Sterilizasyon

Normal kokusuz ev tipi çamaşır suyu kullanın ve aşağıdaki tablodaki talimatları izleyin.

Ağartıcı ve Su ile Çeşitli Yüzeylerin Temizlenmesi ve Sanitize Edilmesi İçin Öneriler

Temizlenecek Alan veya ÖğeÇamaşır Suyu MiktarıSu MiktarıTemizleme Adımları
Sel suyuna değmiş olabilecek yemek yüzeyleri [Örnekler: tezgahlar, tabaklar] Not: Kesme tahtalarını, biberon emziklerini ve emzikleri atın.1 yemek kaşığı3,8 LitreSabun ve ılık, temiz suyla yıkayın.Temiz suyla durulayın. 4 Litre temiz su için 1 çorba kaşığı çamaşır suyu karışımı kullanarak sterilize edin. Kurumaya bırakın.
Şişmeyen, açılmayan veya hasar görmeyen yiyecek kutuları1 bardak19 LitreKutu etiketlerini çıkarın. Kutuları sabun ve ılık, temiz suyla yıkayın. 19 litre su başına 1 bardak çamaşır suyu karışımına tenekeleri batırın. Kurumaya bırakın. Kutuları kalıcı bir kalemle yeniden etiketleyin.
Temizlenecek Alan veya ÖğeÇamaşır Suyu MiktarıSu MiktarıTemizleme Adımları
Suyu emmeyen ve sel suyuna değmiş olabilecek, gıda ile temas etmeyen yüzeyler [Örnekler: zeminler, lavabolar, belirli oyuncaklar ve aletler]1 bardak18,9 LYüzeyi sabun ve ılık, temiz suyla temizleyin.Temiz suyla durulayın.1 bardak çamaşır suyu ile 19 litre su karışımı kullanarak sterilize edin. Kurumaya bırakın.
Temizlenecek Alan veya ÖğeÇamaşır Suyu MiktarıSu MiktarıTemizleme Adımları
Sert yüzeylerde küf oluşumu [Örnekler: zeminler, sobalar, lavabolar, belirli oyuncaklar, tezgahlar, çatal bıçak takımları, tabaklar ve aletler]1 bardak4 Litre4 litre suya 1 bardak çamaşır suyu karıştırın.Yüzeyleri ağartıcı karışımı ile yıkayın.Yüzeyler pürüzlüyse, sert bir fırça ile fırçalayın.Yüzeyleri temiz su ile durulayın.Kurumaya bırakın.

İlgili Makale

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir