Genel Kategori

Ev Tipi Su Arıtma Cihazları

Çeşme suyunu temizlemek için farklı birçok su arıtma cihazları bulunmaktadır. Bunlardan en önemlisi bulacağınız su arıtma cihazının kaliteli olması ve iyi çalışmasıdır. Ama siz en iyi su arıtma cihazı hangisi diye soracak olursanız bunlardan en iyisi Royal Green su arıtma cihazları gösterilmektedir. Diğer cihazlardan farklı olarak  Royal Green su arıtma cihazlarının 8 filtresi bulunmaktadır. Bu özelliği dışında ürünlerinde Türkiye’de bir ilk olan yeşil teknoloji kullanmıştır. Bu cihazlar pompasız ters ozmos şeklinde çalışır. Toplam olarak su arıtma cihazında 8 aşamadan geçmektedir. Dünyanın tek 8 filtre içeren su arıtma cihazı size en değerli ve sağlıklı suyu vermektedir. Alkali filtre sayesinde içerisinde bulunan 8 çeşit mineral ile suyu zenginleştirir. Buda su moleküllerini sıra haline dizer ve suyun vücutta dolaşımını kolaylaştırır. Bu sayede vücuda büyük yarar sağlar.

Bilindiği gibi çeşme suyunun vücuda zararı oldukça fazladır. Özellikle yapılan son araştırmalarda suyun tam olarak temizlenemediği ve kötü koktuğu görülmektedir. Bu yüzden genelde çeşme suyu içen insanlar sık su tüketemez hale gelirler. Sık su tüketemedikleri içinde genelde kendilerini yorgun ve halsiz hissederler. Bu durumdan kurtulmanın tek yolu su arıtma cihazı kullanmaktır. Su arıtma cihazlarının çalıştırılması oldukça basit olup bunun yanında oldukça uzun ömürlüdür. Bu su arıtma sistemlerinde genelde ters ozmos yöntemi kullanılmaktadır. Bu yöntem en gelişmiş ve en çok tercih edilen yöntemlerden birisidir. İlk olarak NASA tarafından kullanılmıştır. Kullanım alanı olarak uzay kapsülünde kısıtlı alanda atık sudan içme suyu elde etmek için kullanıldı. Daha sonrasında ise gelişen teknoloji ile birlikte bu kullanım evlere kadar ulaştı.

Ev tipi su arıtma cihazları nasıl çalışır? Diye soracak olursanız ilk önce basınçlı sudan başlamamız gerekir. Basınçlı su gözenekleri milimetrenin milyonda birinden daha küçük olan membran filtreden geçirir ve daha sonrasında ayrıştırır. Membran filtrenin ise bir girişi iki çıkışı bulunmaktadır. Basınç sayesinde membran gözeneklerden geçer ve bu sayede su arıtılmış olur. Su çıkışından geçemeyen karışımlı sular ise atık su olarak dışarı atılır. Bu işlem sayesinde suda bulunan çözünmüş maddelerin %90’ından fazlası dışarı atılır. Zararlı maddelerin dışarı atılması ile birlikte mineral yapısı ile suyun özü elde edilir.

‘Memran Filtre’ ise 3 kat kompozit polyamid kumaştan oluşur. Bilinen en küçük virüs, membran gözeneğinden 20 kat daha büyüktür ve geçmesi mümkün değildir. Ters ozmos sayesinde her arıtma sistemi aynı kalitede su üretmemektedir.

Her markanın ürünü farklı olarak üretilmektedir. Şuan piyasada çok fazla olan su arıtma cihazlarının uygun olmadığı küçük bir araştırma ile kolaylıkla anlaşılabilir. Uygun fiyatta olduğunu görüp bu ürünleri hemen almamamız gerekir. Çünkü alacağınız ürün gerçekten vereceğiniz paraya değmeyecektir. Eğer kaliteli su arıtma cihazları almak istiyorsanız bütün markaları gözden geçirmelisiniz. Genelde kalitesiz ürünler insanların sosyal medya üzerinde tepkileri ile karşılaşmaktadır. Özellikle ev tipi su arıtma cihazları forum üzerinde çok fazla konuşulmaktadır. Yani diğer insanların yorumlarına bakarak veya daha önceden kullanan birisiyle görüşürseniz daha güzel ürünler alabilirsiniz. Bizim tercihimiz anlattığımız gibi Royal Green ürünleridir. Bu ürünler Türkiye’de ilk kullanılan teknolojik özellikleri siz kullanıcılarına sunmuştur. Hem de size 1 yıllık filtre hediye olarak ücretsiz kargo desteği ile göndermektedir. Royal green ürünlerini bir kez aldığınızda uzun yıllar kullanabilirsiniz. Ayrıca firmanın size vereceği garanti kapsamı da oldukça geniş olduğu gibi sizi memnun edecektir. Bu ürünler hakkında daha fazla bilgi almak istiyorsanız ilgili internet sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir