Su Arıtma Gündem Haberleri, Su Arıtma Cihazları

Ters ozmoz (RO) arıtma nasıl çalışır?

Günümüzde artan kirlilik seviyeleri ve su kaynaklı hastalıklar nedeniyle su arıtıcıları her ev için gereklidir. Su arıtma cihazı, güvenli içme suyu sağlar. Suyu arıtmanın birçok yolu vardır. Ters ozmoz günümüzde en yaygın olarak kullanılan teknolojilerden biridir.

RO Nasıl Çalışıyor?

Ters ozmoz filtrasyon sistemi, çıplak gözle görülemeyen yabancı maddeleri ortadan kaldırmak için suyu özel bir ince membrandan zorlayarak çalışır. Bu membranlar, boyutlarına ve şekillerine göre safsızlıkları giderir. Bu, su moleküllerinden daha büyük parçacıkların filtreden geçemeyeceği anlamına gelir. Zar, diğerleri arasında böcek ilaçları, virüsler, mikroorganizmalar, iyonlar, bakteriler gibi zararlı kimyasalları ve kirleticileri engeller. Aslında diğer arıtma teknolojilerinin yapamadığı suda çözünmüş kimyasalları da çıkarır.

Bir RO arıtıcı , hem ev hem de endüstriyel kullanım için en uygunudur. RO teknolojisi, kozmetik, ilaç, deniz suyu tuzdan arındırma, yiyecek ve içecek işleme ve endüstriyel kazanlar gibi sektörlerde başarıyla kullanılmaktadır.

ters ozmoz
RO TEMİZLEYİCİLERİN BAZI FAYDALARI:
  1. Bir RO su arıtıcı, kurşun, cıva, arsenik, klor ve florür gibi toksinleri filtrelemek için donatılmıştır. Kimyasallar hastalıklara neden olmakta.
  2. RO su arıtıcıları, diğer arıtıcılara kıyasla daha az enerji kullanır ve elektrik tasarrufu sağlamakta.
  3. RO arıtma, suyun tadını iyileştirir.
  4. Bir RO filtresinin bakımı son derece basittir. Yılda yalnızca iki kez servis gereklidir.

İlgili Makale

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir