Su Tüketimi, Genel Kategori, Liste

Kahve ile Su İçmeniz İçin 4 Neden

Sağlıklı bir yaşam tarzı sürdürmek için bol su içmenin önemli olduğunu duyuyoruz. Bu kadar tanıtılmayan şey kahvenizle su içmenin önemi. İster sabah kahvesine ihtiyacı olan biri, ister tatlınızın tadını çıkarırken kahve dükkanlarında okumayı seven biri veya bir kahve uzmanı olun, bu mesaj tam size göre.

Kahvenizle su içmeniz için 4 neden

  1. Dehidrasyon:  Sabah kahvenizden önce bir bardak su içmek çok önemlidir. Uyandığınızda vücudunuz aşırı derecede susuz kalır çünkü son sekiz saattir oruç tutuyorsunuz (ya da kaç saat uyuyorsanız). Kahve bir idrar söktürücüdür (vücudunuzu kurutan bir şey) ve karanlıkta kendinizi şımartmadan önce o sabah bir bardak suyu kaçırmak, zengin iyilik sizi daha da susuz hale getirecektir.

2. Mide Tahrişi: Kahve oldukça asidiktir ve sabahları ilk içtiğiniz şeyse midenizi tahriş edebilir. Sizi kahvaltı yapmaya zorlayamayız ama sabah kahvenizden önce bir bardak su içtikten sonra mideniz size teşekkür edecek.

kahve

3. Daha İyi Bir Tat: Çeşitli kafeleri ziyaret ettiyseniz, bazı kahvelerin suyla servis edildiğini fark edeceksiniz. Bunun basit nedeni, paletinizi temizlemektir. Ağzınızda başka tat olmadığında espressonun tadı çok daha iyidir.

4. Kafein Kazasını Ortadan Kaldırır: İşte bilmeyebileceğiniz bir şey – kahvenizle su içmek ‘kafein kazasını’ ortadan kaldırmaya yardımcı olur. Teobromin, kahvenizi içtikten 25 dakika sonra çalışmaya başlayan ve genellikle yaşadığınız yorgunluğun ve ‘çarpıntının’ nedeni olan kafein içindeki bir kimyasaldır. Kahvenizden sonra veya sırasında su içmek bu etkiyi azaltmaya yardımcı olur, böylece gününüze devam edebilirsiniz!

İlgili Makale

Kahve ile Su İçmeniz İçin 4 Neden” ile ilgili yorumlar;

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir